Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Pokahontaz: 4. płyta już w sklepach. Fokus i Rahim wracają do korzeni

1 gru 2017

Dziś premiera „REsetu”. Choć to już 4. pełnoprawny album Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków. Wczoraj na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich – do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba One'a

Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno „Recepturę” (2005 r.), jak i pokryte złotem: „Rekontakt” (2012 r.) oraz „Reversal” (2014 r.) – śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze. – Zaczęło się od „Habitatu”, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, „Reversal”. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia – wspomina Rahim. – Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – dodaje.

Korzenny hip-hop nie oznacza jednak serwowania nieaktualnych treści. Dowodem na to jest chociażby singiel „Czarne lustra” opublikowany wczoraj na MaxFloRecTV.

 
Czarne lustra
Pokahontaz ft. Bob One

Za realizację powyższego wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na „REsecie” udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze „404”) i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w „Kalendarzach”). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem – DJ Eprom.

Tylko do wczoraj na MaxFloRecTV dostępnych było już 6 numerów z „REsetu”. Dziś rano zupełnie nieoczekiwanie (podobnie jak w przypadku klipu do „Z buta w drzwi”) trafił tam 7 utwór z płyty, „Zerwani ze smyczy”.

 
Zerwani ze smyczy
Pokahontaz

Patronat medialny nad krążkiem „REset” sprawują: Czwórka – Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.

Album dostępy jest w MaxFloSklepie oraz w sklepach sieci Empik w całej Polsce.

Spis utworów:

1. „Z buta w drzwi”.
2. „Nowy rozdział”.
3. „Stawiam dziś”.
4. „Me nastawienie”.
5. „Kalendarze” + Tymek.
6. „B.o.”.
7. „Nigdy stop”.
8. „Mętlik”.
9. „Zerwani ze smyczy”.
10. „Krzyżówka”.
11. „Niflheim”.
12. „Czarne lustra” + Bob One.
13. „404” + Kaliber 44.