Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia
  • brak koncertów

Kleszcz

 

Kleszcz, właśc. Łukasz Stępień urodzony w 1988 roku na Górnym Śląsku w Tarnowskich Górach. Jego przygoda z rapem zaczęła się już w 2002 roku kiedy to powstały pierwsze teksty jego autorstwa. W tym samym czasie zarejestrowane zostały również pierwsze utwory początkującego artysty.

W ten sposób dzieląc pasję z kolegami z osiedla tworzy Eref Crew. W 2004 roku na jednym z undergroundowych koncertów poznaje Staha - rapera i producenta z Knurowa. Dzięki współpracy tych dwojga powstaje Znak Zapytania. Następne lata to okres tworzenia mnóstwa przeróżnych kawałków, z których większość nigdy nie ujrzała światła dziennego. Rok 2010 to czas, w którym wspólnie z bratem Sitem nagrywają album "Siła Rażenia". Produkcja ta zostaje niezwykle ciepło przyjęta przez lokalnych pasjonatów rapu. Jest to również czas grania i organizowania lokalnych koncertów, na których poznaje nowych ludzi, w tym ciekawych artystów.

W 2013 roku kończy pracę nad solowym albumem o barwnym tytule "Yram Yracz", za którego produkcję odpowiada Stahu. Rap nie był jednak jedynym źródłem jego inspiracji, jak sam przyznaje znaczny wpływ na jego twórczość wywarł blues, rock, ragga czy poezja śpiewana. To niehermetyczne podejście do muzyki znacznie przyczyniło się do ukształtowania jego stylu, dzięki któremu płyta "Yram Yracz" nie jest kolejnym zbiorem prostych rapowych kawałków. To właśnie spodobało się fanom, którzy docenili nieszablonowe podejście do tworzenia muzyki. Kleszcz bardzo szybko zyskiwał kolejnych sympatyków, a jego utwory (jak np. „Czary mary") cieszyły się coraz wiekszą popularnością. Za sprawą licznych, pozytywnych opinii i komentarzy pod koniec 2014 roku MaxFlo podejmuje decyzję o transferze artysty z MaxFloLabu do MaxFloRec.

O dlaszych losach Kleszcza przeczytać możecie klikając tutaj.

 
OMG
Kleszcz
 
Czary Mary
Kleszcz
 
Wielka Bomba
Kleszcz
 
Ryba
Kleszcz