Twoje demo
Twoje demo

MOJE ALBUMY

Sprawdź to!

Moje koncerty

gdzie gram
  • brak koncertów

Produkty powiązane

Produkty powiązane ze mną

K2

Artysta ur. 26 lutego 1985r. w Dąbrowie Górniczej, administracyjny mieszkaniec Śląska. Jego pseudonim artystyczny to bezpośrednia analogia do szczytu Czogori w łańcuchu górskim Karakorum (w przenośni oznacza rozwój, wspinaczkę do szczytu możliwości). Jest zarówno symboliką dwóch przeciwstawnych stylów kreowanych przez wykonawcę - twardy/poważny oraz melodyjno-ekspresyjny.

Swoją estetykę muzyczną, poza rapem, kształtował na bazie zespołów gitarowych takich jak : The Offspring, System of a down, Metallica czy Nirvana. W rapie preferuje i uskutecznia cięższe, niekonwencjonalne klimaty. Początkowe wierszo-teksty pisał w wieku 10 lat, natomiast pod koniec szkoły podstawowej (1998-2000r.) dokonał pierwszych rejestracji dźwiękowych swoich zapisków na prostym magnetofonie kasetowym. Niedługo po tym wraz z kolegami z osiedla tworzy formację Apogeum (w składzie K2, DJ Verset, Flak oraz Thebe - z tym ostatnim koncertuje po dziś dzień). Po rozpadzie grupy nawiązuje współprace z Zimnym jako Horyginał Skład, poźniej K2 zaczyna pracę solową. Około roku 2006 wraz ze stołecznym producentem Jukaszem tworzą duet MC - Producent wynikiem czego powstaje tetralogia albumów „Shino Hito” (2007 r. „Shino Hito”, 2008r. „Shino Hito Zero”, 2009r. „Shino Hito 2”, 2013r. „Shino Hito Finito”). Duet ten w międzyczasie kolaboruje z Ceema (raper z Mysłowic) - tak powstają prace pod szyldem FX. Jako aktywista kilkakrotnie udzielał się na bitwach freestyle’owych w roli jurora. Ponadto jest jednym z głównych reprezentantów Silesia Crime – inicjatywy promującej „pieroński RAP ze Ślonska”.

Gościnnie K2 pojawia się w sumie na 3 legalnych krążkach: ALFIE I OMEDZE Fokusa („Soundkillers”) oraz POKOJU 003 („Wyjebane”) i WSPANIAŁYM WIDOKU NA NIC INTERESUJĄCEGO Buki („Dekada”), jak również na licznych produkcjach featuringowych (m.in. z zaprzyjaźnionym składem SumaStyli czy na płytach: PODAJ DALEJ 2 i MUZYCZNA BOMBKA MAXFLO). W kwietniu 2014 r. nakładem MaxFloRec ukazuje się jego debiutancki, solowy krążek zatytułowany ANATOMIA. Płytę promują single: „Tu umierają anioły”, „Scena dramatu” i „1 moment” (ft. Buka). Album po roku pokrył się platyną.

Obecnie artysta pracuje nad kolejnym krążkiem, który zapowiada singiel "Jutro nadchodzi zawsze".

 

GALERIA ZDJĘĆ

KLIPY

 
Jutro nadchodzi zawsze
K2
 
1 moment
K2 feat. Buka
 
Scena dramatu
K2
 
Tu umierają anioły
K2
 
List
K2
 
Blau!
K2