Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Vixen prezentuje klip nakręcony na Islandii

10 cze 2016

Od wczoraj (9.06) na MaxFloRecTV możecie oglądać długo wyczekiwany klip Vixena. Teledysk towarzyszy singlowi pt. „Falala”. Wideo w całości nakręcone zostało na malowniczej Islandii. – To była przygoda mojego życia. Nagraliśmy zdecydowanie najlepsze ujęcia ever, jeśli chodzi o moją muzykę – mówi Vixen

Falala” to 1. zwiastun nowej (13. w ogóle, a 1. pod naszym szyldem) płyty Vixena. – Starałem się, żeby numer był rozwojowy, by rozkwitał z każdą sekundą. Jest dynamicznie i emocjonalnie – komentuje artysta. – „Falala” to moja interpretacja współczesności ze wzrokiem skierowanym przed siebie – dodaje.

Za realizację obrazu odpowiada zielonogórska grupa Sky Piastowskie w składzie: Grzegorz Lipiec (scenariusz, postprodukcja) i Oskar Kozłowski (scenariusz, reżyseria, zdjęcia i korekcja barwna). Kierownikiem produkcji był Michał Łempicki z AleWieje.is.

 
Falala (official video)
Vixen

– Robiliśmy po kilkaset kilometrów dziennie. Mieliśmy znakomitego przewodnika z firmy AleWieje.is, który oprowadzał nas po ciekawych miejscach. Gdyby nie to, klip wyglądałby całkiem inaczej – wspomina Vixen. – Większość rzeczy była zaplanowana, ale za każdym razem dostawaliśmy coś ponad to, czego oczekiwaliśmy, jakieś niepowtarzalne prezenty od natury. To było niesamowite! Zupełnie jakby świat chciał nam pomóc i starał się razem z nami. Na przykład za każdym razem kiedy dojeżdżaliśmy do danego celu, wychodziło słońce, i tak przez cały tydzień!

Vixen jest nie tylko autorem tekstu (co oczywiste), ale i bitu do „Falali”. W powstanie utworu zaangażowali się również: DJ Bulb (scratche) i Mery Spolsky (chórki). – Znajoma z teatru pokazała mi kiedyś jej [Mery Spolsky – przyp. red.] nagrania. Od razu usłyszałem w nich pasję i zaangażowanie – opowiada Vixen. Idzie nawet o krok dalej: gościa w swoim singlu nazywa nie „kolejną wokalistką, która ładnie śpiewa”, a „kreatywną artystką bawiącą się muzyką”. – Ona tę muzykę eksploruje i ma wszelkie predyspozycje, żeby stać się „wielką”. Nie chcę wyjść na wróżbitę Macieja, ale ta dziewczyna „wybuchnie” i jest to nieuniknione.

Nowy album Vixena zatytułowany będzie „Vixtoria”. Premierę płyty planujemy wstępnie na jesień tego roku. Niebawem na MaxFloRecTV trafią kolejne zwiastujące ją klipy. Jeśli chcecie być na bieżąco, to zwyczajnie subskrybujcie nasz kanał na YT. ;-)

Singiel „Falala” dostępny jest na MaxFloSklep.pl (kliknij, aby zamówić), iTunesie, w Google Play, Empiku oraz innych renomowanych sklepach z muzyką cyfrową. Posłuchać można go również w popularnych serwisach streamingowych.

***
Sprawdź, jak powstawała wizualizacja „Falali” – odwiedź naszego Fan Page'a na Facebooku!