Twoje demo
Twoje demo

USA – Polska 2:1. Podwójny album Christofera Lucy już w sprzedaży

7 mar 2016

Dwóch amerykańskich artystów, Lord Netty i K David, i jeden polski producent, Christofer Luca – tak rozłożyły się siły w utworze „We on”, czyli najnowszym singlu promującym album „Stopy i werble”. Wśród graczy rodzimej sceny hip-hopowej znaleźli się m.in.: Rahim, Fokus, Bob One, Zeus, K2 i Buka. 4 marca album trafił do sklepów. Sprawdź najnowszy klip!

Rahim, Fokus, Bob One, Zeus, K2, Buka, Skorup, BU, Kleszcz, Bejf, Nerwus i kilku innych reprezentantów polskiej sceny rapowej. Lord Netty, KJ Hines, Justice League na czele z Ace Onem i wielu innych przedstawicieli hip-hopu w USA. I on –  odpowiedzialny za całokształt autor wszystkich bitów – Christofer Luca, Polak. Prezentujemy jego debiutancki album producencki, „Stopy i werble”.

To wydawnictwo podwójne nie tylko ze względu na tytuł. Album składa się z dwóch krążków. Jeden zawiera wyłącznie polsko-, drugi – wyłącznie anglojęzyczne utwory. Na płycie nie brakuje klasycznych bitów. Są też typowo newschoolowe numery. Większości produkcji towarzyszą refleksyjne teksty traktujące m.in. o destrukcyjności otaczającego nas świata, niesprzyjającym systemie politycznym czy po prostu „szarej” codzienności. To istna mieszanka, która powstawała przez ponad dekadę – przeczytacie na sklep.maxflo.pl.

Najnowszym singlem promującym niebieską, czyli anglojęzyczną płytę jest „We on”. Wokalnie udzielili się w nim: Lord Netty i K David. Utworowi towarzyszy ukazujący amerykańskie realia klip. Wideo zobaczycie MaxFloRecTV. Singiel w wersji cyfrowej dostępny jest m.in. w MaxFloSklepie.

 
We on
Christofer Luca ft. Lord Netty, K David

Anglojęzyczną płytę promują jeszcze: „Garbage” (ft. Justice League), „Pop off” i „Too late” (ft. KJ Hines). Wśród polskich singli (czerwony krążek) znalazły się: „Dzień po dniu” (ft. Bob One, Zeus) i „Przymus” (ft. K2). Za mix i mastering albumu odpowiada Bob One. Wybrane produkcje swoimi scratchami uświetnili DJ-e: Eprom, Hopbeat i Spoolz

Choć „Stopy i werble” to pierwsza płyta producencka Christofera, nie jest on typowym debiutantem. Pierwsze bity tworzył już ponad 15 lat temu. Był odpowiedzialny za muzykę, a także rap na krążku „Made in PolandMCF-a. Poza tym na koncie ma współpracę z takimi artystami, jak np.: Rahim, Fokus, Żorski, Bas Tajpan, IGS czy HST. Jego świadomość muzyczną rozwinęły podróże – kilkakrotnie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych. Zatrzymywał się m.in. w Teksasie, Nowym Jorku czy Kalifornii. Tak poznał większość znakomitych MC's, których słyszymy dziś na „Stopach i werblach”.

 
Przymus
Christofer Luca ft. K2

Patronat medialny sprawują nad nim: Interia, Hip Hop TV, Freestyle.pl, portal RapDuma, Hip-hop.pl, wSensie.pl, Akademickie Radio Kampus, AllAboutMusic.pl i Empik. Mecenatem objęła go Legalna Kultura. Wyłącznym dystrybutorem fizycznej wersji krążka jest firma MyMusic.

Płyta dostępna jest m.in. na sklep.maxflo.pl i w salonach sieci Empik. W wersji cyfrowej zamówić można ją na iTunes.com czy w Google Play.