Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

SKRZYPEK NA DACHU Skorupa & JazBrothers doczekał się klipu!

2 gru 2016

Na MaxFloRecTV trafił dziś ostatni klip promujący „Ludzi chmur” Skorupa & JazBrothers. Obraz towarzyszy utworowi pt. „Skrzypek na dachu”. Numer cieszył się największą popularnością zaraz po pozostałych singlach z płyty. Większość zdjęć powstała w słowackich Tatrach Wysokich

– Początkowo był plan, żeby nakręcić zwykły teledysk, w którym rapuję na dachu i w knajpie. Finalnie ustaliliśmy wspólnie z Radkiem (realizator z grupy filmowej Ace of Art), że najlepiej będzie zilustrować ten utwór kadrami z gór – opowiada Skorup. – Zdecydowaliśmy się na słowackie Tatry Wysokie. Panuje w nich mniejszy ruch niż po polskiej stronie i zwyczajnie można było zarezerwować nocleg z dnia na dzień. Zadecydowały więc m.in. względy logistyczne – dodaje. Część ujęć nakręcono również w rodzinnym mieście artystów, Gliwicach.

 
Skrzypek na dachu
Skorup & JazBrothers

Za klip do „Skrzypka na dachu” odpowiedzialny jest Radosław Bereś z Ace of Art. Jego autorstwa jest również wideoklip do „Drzewa”, 2. singla z płyty „Ludzie chmur”. Album promują jeszcze takie single, jak: „Zagubiona autostrada”, tytułowi „Ludzie chmur” i „Chłodny front” z gościnnym udziałem Meli Koteluk. Jako tytułowy skrzypek w najnowszym singlu, jak i klipie, pojawia się ogólnopolskiej sławy skrzypek jazzowy Tomasz Mucha. Scratchuje z kolei DJ Roka.

Premiera dwupłytowego (zawierającego płytę standardową i krążek z instrumentalnymi wersjami utworów) albumu „Ludzie chmur” odbyła się rok temu, 27.11.2015. Wydawnictwo zawiera 14 numerów. Skorup posługuje się w nich dość przystępnym i jednocześnie charakterystycznym dla siebie językiem. W wielu przypadkach pod płaszczykiem prostoty skrywa drugie dno, czego przykładem jest najnowszy singiel.

Ludzie chmur” wciąż dostępni są na www.MaxFloSklep.pl, w Empiku i dobrych sklepach z muzyką. W wersji cyfrowej album znaleźć można m.in. na MaxFloRecTV na oraz w serwisach streamingowych. Singiel „Skrzypek na dachu” jako MP3 dostępny jest tutaj