Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Zen

 

 

Zen (właśc. Wojciech Janicki) ur. 14 września 1990 r. w Tomaszowie Lubelskim. W 2009 r. przeprowadza się na stałe do Wrocławia, gdzie rozpoczyna studia na Politechnice Wrocławskiej. Od 2012 r. Inżynier Dźwięku. W 2014 r. zdobył tytuł Magistra Akustyki Technicznej. Pochodzenie pseudonimu artystycznego oscyluje wokół prozaicznych wydarzeń i wcale nie jest związane z elementami kultury wschodniej. Swój początek i finalnie skróconą wersję bierze od imienia ojca (Zenon).


Pierwsze nagrania Zena powstają w 2007 r. Rok później na ich podstawie powstaje pierwszy mixtape. Kolejny rok przyniosi współpracę z Emesem (obecnie Emes Miligan) pod szyldem Egotrue. W 2010 r. powstje wspólny mixtape „No name”. Dwa lata później ukazuje się kolejne wydawnictwo kolektywu pod tytułem „W drodze do jutra”. Krążek promowany jest klipami do utworów „Zbyt ludzki” i „StandART”. Ekipa zostaje zauważona przez jedną ze śląskich wytwórni. Kooperacja ta przyczyniła się w 2014 r. do powstania dwóch krążków: EP-ki „To przyszło samo” oraz pełnoprawnego LP „Definicja Ego”, który uplasował się na 18 miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (OLiS). W kolejnych latach obaj artyści decydują się skupić na solowych projektach.

Zen w swojej dotychczaswej działalności artystycznej współpracuje m.in. z takimi artystami jak: Mam Na Imię Aleksander, Tusz Na Rekach, Jot. W listopadzie 2016 r. Zen oficjalnie został artystą inicjatywy MaxFloLab. Na przełomie 2016 i 2017 roku ukazać się ma album „Zimne Ognie”, który już teraz promują single „Mało ważne” oraz „Kto”. W tym ostatnim gościnnie udziela się katowicki raper KID, a utwór doczekał się teledysku.

Autentyczność przekazu, doświadczenie, pokora, determinacja, truschool’owe treści w nowoczesnej aranżacji – to dominanty twórczości Zena. Artysta kieruje się wiernym, fotograficznym odtwarzeniem rzeczywistości, w którym nie ma miejsca na dyskusję z otoczeniem. Świat własnych przeżyć wewnętrznych jest jego głównym źródłem inspiracji. Zen często wybiera się w swego rodzaju wycieczkę po rewirach, do których większość blokuje dostęp. Paradoks życia pośród niewygodnych faktów nadaje kierunek jego działaniom.

24 stycznia 2017 roku na nasz kanał trafia 3. numer zapowiadający album „Zimne Ognie”. Nietypową wizualizację do utworu zrealizował autor klipu do „Kto”, Stanley Ipkiss. Kolejne nowości od Zena już niebawem na MaxFloRecTV.

 
Etos pracy
Zen

 

 
Kto
Zen ft. KID
 
Mało ważne
Zen