Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Yappe

 

Yappe (właśc. Przemysław Jegor) - raper i producent z Knurowa, rocznik 90.

Rapem interesuje się już jako dziecko. Od najmłodszych lat słucha go bardzo dużo. Przygodę z "nawijaniem" zaczyna, mając 14 lat. Początkowo jest to głównie freestyle.
W wieku 16 lat dzięki uprzejmości kolegi po fachu, Cezefiasza, nagrywa swój pierwszy utwór w gliwickim Conga studio. Nazywa go "dwie godziny", gdyż właśnie tyle czsu ma na jego napisanie i nagranie. Co ciekawe jest jednocześnie autorem bitu.

Pierwszy nielegalny album powstaje we współpracy z lubelskim producentem Jog i ukazuje się w 2009 r. "Orientalnie", bo taki tytuł nosi krążek, wyróżnia konceptualny charakter. Warstwa muzyczna płyty opiera się przede wszystkim na orientalnych samplach, przez co o Yappe zyskuje rozgłos w śląskim undergroundzie.

Na kolejną porcję muzyki Yappe nie każe czekać długo. Już rok później ukazuje się album "90", na którym artysta występuje też w roli producenta. Kilkoma bitami wspierają go także Jog i DWD. Materiał promuje singiel pt. "Król piaskownicy", za sprawą którego w muzycznym podziemiu znów robi się o Yappe głośno.

W grudniu tego samego roku raper wygrywa konkurs na najlepszą zwrotkę na album Reda. Dzięki temu ma nagrać współy utwór z Zeusem i Spinache. Niestety finalnie nie dochodzi do nagrania numeru, a wspomniany album w ogóle nie powstaje.

W 2011 roku Yappe poznaje duet producencki JazBrothers. Znajomość ta ma w przyszłości zaowocować współpracą i wspólnymi nagraniami.

W 2012 r. ukazuje się EPka "Czekaj, czekaj", która powstaje na "kradzionych bitach". Z tego wydawnictwa pochodzi m.in. utwór "Ciągle taki sam?".

Dwa lata później słuchacze otrzymują kolejny album o bardzo undegroundowym charakterze - "Choby rzygać". Słyszymy na nim pierwsze owoce pracy z JazBrothers, którzy produkują aż połowę bitów na krążek. Za resztę produkcji odpowiada DWD. Najlpopularniejsze utwory to "Historia piwna" i "Do porzygu", w którym udziela się DJ Jarzomb.

W lipcu 2015 r. do sieci trafia utwór "Nie mam żadnych wartości", który jest zapowiedzią nowego materiału.

13 września 2015 r. przynosi start serii "Migawki z trzynastego". Od tego momentu 13. dnia każdego kolejnego miesiąca na kanale rapera ukazuje się nowy utwór. Wszystkie znacząco różnią się stylistycznie, a inicjatywa ma na celu ukazanie wchlarza umiejętności Yappego. Ostatni utwór trafia na kanał artysty we wrześniu 2016 r. Jak się później okaże w szufladzie Yappego pozostaje jeszcze jedna kompozycja nagrana z 2. gośćmi. Na jej publikację trzeba jednak czekać niemal rok.

Za sprawą w.w. serii Yappe regularnie dostarcza słuchaczom nowych dźwięków, jednak jego aktywność artystyczna na tym się nie kończy. Już w lutym 2016 r. ukazuje się zapowiadany wcześniej mixtape "Na spokojnie". Drugim singlem promującym wydawnictwo jest "Bezsenność". Numerowi towarzyszy mashup autorstwa Improbros.

23 marca na kanał MaxFloRecTV trafia "5 A.M.". Singiel jest efektem wyjątkowej kooperacji raperów z różnych zakątków gatunku: Yappe'go, Skorupa i BEJFA. To właśnie ten utwór stanowi zwieńczenie serii "Migawki z trzynastego". Za produkcję bitu odpowiada EnZu, a realizacją nietypowowego klipu zajęła się grupa filmowa Filminati.

Dokładnie miesiąc później w ramach inicjatywy MaxFloLab na nasz kanał trafia "Sos na chodniku". To kolejny efekt współpracy rapera z duetem producenckim JazBrothers. Numer zostaje przyjęty bardzo entuzjastycznie przez słuchaczy.

W maju 2017 r. Yappe publikuje na swoim kanale kolejne wideo promujące mixtape "Na spokojnie". Towarzyszy ono utworowi "Moje flow".

Początek sierpnia 2017 r. to przełom w dotychczasowej karierze artysty. Yappe oficjalnie dołącza do grona rekrutów inicjatywy MaxFloLab. Na MaxFloRecTV trafia z kolei klip do utworu o kontrowersyjnym tytule "Chujciw". Za teledysk ponownie odpowiada grupa filmowa Filminati. Singiel jest zapowiedzią płyty "Te owoce nie są kwaśne", która ukaże się pod szyldem Yappe & JazBrothers. Duet producencki (odpowiadający m.in. za album LUDZIE CHMUR Skorupa) oficjalnie dołącza tym samym do grona naszych producentów. Kolejne pozycje z tracklisty płyty "Te owoce nie są kwaśne" stopniowo będą ukazywały się na kanale MaxFloRecTV.

Yappe w swojej dotychczasowej karierze wsytępował przed takimi artystami jak: O.S.T.R., Rahim, Te-Tris, Tau (Medium), Małpa, Kuba Knap, Duchu czy Sarius. Jak mówi sam o sobie: "Inspiruje mnie wszystko co niekonwencjonalne. W muzyce nie lubię braku dobrego smaku i powielania schematów. Zostałem wychowany na klasycznym rapie. Mam duszę oldskulowca z zapędami do eksperymentowania".

 
Chujciw
Yappe & JazBrothers
 
5 A.M.
Yappe x Skrup x BEJF