Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

YEAH-T

 

YEAH-T (właśc. Adrian Skarupa) – wrocławski raper, rocznik '95.

Pierwsze kroki w rapie stawia już w 2010 r. Publikuje w sieci pojedyncze utwory, cały czas się rozwijając. Na swojej drodze spotyka wielu płodnych artystów wrocławskiego undergroundu. Jednym z nich jest Fredro ze składu Futuryje. Znajomość z nim skutkuje wspólną (a dla YEAH-T'ego pierwszą w ogóle) płytą – w grudniu 2014 r. ukazuje się „Break The Chain”.

Kolejnym krokiem w karierze rapera jest gościnny udział w utworze "Cruzin" Dead Type Barona z ekipy Palewave. Singiel trafia na EP-kę „Subconscious”.

Nowy rozdział w twórczości artysty otwierają wydarzenia z maja 2015 r. Wspólnie z Midasem z zespołu Metafora i grupą Futuryje (w sładzie: Fredro i Gugas) YEAH-T wydaje „Extended Play”. Na płytę trafia 6 numerów. W tym samym czasie raper zakłada własny kanał w serwisie YouTube. Pierwszym utworem, który tam prezentuje jest „Warm vóda”. Artysta stawia na regularność publikacji. Na kanale ukazuje się kilkanaście utworów. Do najpopularniejszych z nich należą chociażby „U Mad” czy „Spływa po mnie”.

Przełomowy dla rapera okazuje się być rok 2016. Jego twórczość wzbudza zainteresowanie samego Rahima i ekipy MaxFlo. YEAH-T rozpoczyna prace nad EP-ką „Out Of Nowhere”. 7 lutego 2017 r. na MaxFloRecTV ukazuje się utwór „Co za ludzie II”. Miesiąc później pojawia się tam klip do utworu „Tłoczno”. Tym samym YEAH-T oficjalnie dołącza do grona rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab.

Muzykę artysty cechuje głównie zabawa słowem oparta na technice oraz nowoczesnym brzmieniu. Tematyka numerów to komentarz dotyczący otaczającego go społeczeństwa i relacji międzyludzkich. Posługuje się w nim wieloma punchline'ami odnoszącymi się do niezrozumiałych dla niego samego zachowań. Fani storrytelingów czy popisowej braggi w tej twórczości również znajdą coś dla siebie. Co więcej, artysta inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi. Jak sam mówi o sobie, jest „wszystkim, czego sam słucha – od Led Zeppelin po Kendricka Lamara”.

 

 
Tłoczno
YEAH-T