Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Szpilersi

 

SZKUDLERSI aka Szpanersi aka Spoilersi

DECÓ - wokalnie słaba podróbka Abradaba, wizualnie Bob Marley po wizycie u chirurga plastycznego Michaela Jacksona, jako bboy nigdy nie osiągnął nic znaczącego, nie wspominając o wygraniu jakiejkolwiek imprezy. Jego bity są tak dobre, że nikt oprócz niego samego nie jest nimi zainteresowany. Inspiruje się przede wszystkim Just 5, dumny posiadacz paszportu Polsatu. Występował w krakowskich teatrach grając m.in drzewo, krzak czy latarnię.

PANDA - do żadnej pracy to on się nie nadaje, no chyba, że w zoo jako eksponat... Gra tak równo, że metronom przy nim wymięka, dzięki czemu otrzymał ksywę "wysypany worek ziemniaków". Znany przede wszystkim ze spóźniania się lub nie pojawiania się w ogóle na własnych występach oraz zatrzaskiwania kluczyków w aucie. Obecnie student typu "Pan da 3..."

DJ SAD MAN - jara, pije whisky z pepsi, gra w GTA IV i zalicza regres przed kompem i w pracy. Jest ogólnie cieńkim bolkiem, ale Szpilersi akurat nikogo innego nie mieli pod ręką i tak zostało. Nie umie nawet dobrze przybić gwoździa do ściany. Często ma problemy z podpięciem serato i strasznie marudzi jak nie ma gdzie rozłożyć sprzętu. Grał na sylwestrze Polsatu z playbacku, posiada zdjęcie z Super Nianią.

 Poznali się 14 lutego(wtorek) w kolejce do toi toia na koncercie Shazzy, połączył ich wspólny problem - wszyscy mieli problem z utrzymaniem tempa. Postanowili założyć zespół, aby jakoś temu zaradzić. Ich pierwsza nazwa nawiązywała do miejsca, w którym się spotkali: De Plastikers, ponieważ google wyraźnie wskazywało, iż nazwa ta jest "zajęta" porzucili ją na rzecz Szkudlersów. Ich muzyka to połączenie bąków szatana i wyziewów porannego kaca, okraszonego rytmicznym waleniem sąsiada w kaloryfer.

A teraz na serio :)

SZPILERSI  aka The Plejers

Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa spielen - grać, Szpilersi czyli po prostu gracze, grajkowie. Początkowo pełna nazwa brzmiała "Decó i Szpilersi", inspirowana dwuczłonowymi nazwami jak np. James Brown and his Famous Flames, Kool and the Gang, Ohio Players.

Ekipa założona w 2012 roku w Krakowie, składająca się z 3 osób:

Decó - bboy, mc, beatmaker - Jak sam często powtarza bboying jest jego pierwszą miłością, która rozpoczęła się 1992r. i trwa nadal. Jest współzałożycielem Stylowej Spółki Społem, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych bboy ekip w Polsce. Przygoda z produkcją muzyki rozpoczęła się od klejenia różnego rodzaju funkowych kawałków przygotowywanych na pokazy tańca (96/97r.), z czasem zauważając, że hiphop jest oparty głównie na samplingu spróbował swoich sił w tym gatunku. Równolegle cały czas pisał teksty. Wspólnie z SSS ma na swoim koncie kilka wydawnictw: demo "Ciasteczka Domowej Roboty", albumy  "Powrót Do Przeszłości" (2005) "Podróż Po Przeszłości" (2008) oraz "Powrót Po Przeszłości" (2010)

Panda - perkusja - perkusista z 8 letnim stażem, samouk. Będąc małym chłopcem był zabierany na koncerty hiphopowe, gdzie strasznie imponowała mu sztuka dj'ingu. W wieku 12 lat zagrał pierwszy koncert w swojej szkole i tak rozpoczęła się przygoda z instrumentem. Próbował swoich sił w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki rozrywkowej , ale ze względów finansowych w bardzo krótkim czasie musiał kontynuować naukę samemu. W wieku 17 lat dzielił swoje pomieszczenie do ćwiczeń z renomowanym amerykańskim perkusistą Atma Anur, którego poznał na warsztatach perkusyjnych przy KSJ. Spędził z nim 2,5 roku ciągle szlifując warsztat. Zainteresowanie muzyką i kulturą gospel pozwoliło polecieć za ocean by zgłębiać jej tajemnice i doświadczyć świeżości, którą został zarażony przed laty.

Dj Sad Man - gramofony - Do przygody z Dj'ingiem pchnęła go audycja w Radio Kielce, którą współtworzył z lokalnymi prowadzącymi. Wtedy to zapadła decyzja w jego głowie o zakupie pierwszego zestawu "małego dj'a" do nauki. Były to dwa najprostrze, plastikowe gramfony Numarka oraz mikser i słuchawki tej samej marki. Pierwszą osobą, która pomogła się odnaleźć w świecie Dj'ingu był dobrze znany w Kielcach Dj Vasquez. Z czasem swoje rady udzielili również tacy ludzie jak Dj Fim, Dj Przeplach, Dj Trakmajster czy Mr. Krime. Swoje pierwsze imprezy starał się grać w klimatach stricte hip hopowych, nie wybiegając poza ramy tego gatunku. Z czasem jednak to się zmieniło i dziś można usłyszeć również Funk, RnB, Mashupy, Party Breaki czy Ghetto Funk.

 
Get down / BBoy Zombie RMX
Szpilersi
 
Country Funk prod. Stirwater
Szpilersi
 
Żeby było miło
Szpilersi ft. Żoołv, Ind
 
Dźwięki
Szpilersi
 
Trzeba Dalej Iść
Szpilersi
 
Elemenele
Szpilersi