Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Rybi

 

Rybi – raper z Leszna, 93’. Muzyka w jego życiu była od zawsze, od pierwszych kaset puszczanych przez rodziców, aż po pierwsze wybrane przez siebie produkcje. Rapem i kulturą hip-hopową zainteresował się około 5-6 klasy podstawówki. Z uwagi na swój dość młody wiek, musiał drążyć wstecz, wyrabiając sobie osobisty kunszt muzyczny, który kształtuje się aż do teraz.

Pierwsze teksty, które napisał nie miały ani składu, ani sensu. Po kilku latach znów chwycił kartkę i długopis, i czerpiąc świeże inspiracje zabrał się na poważnie za rap. „Poważnie” to dość względne słowo, bo nie myślał wtedy nawet o graniu jakichkolwiek koncertów. Swoją pierwszą własną podziemną produkcję miał możliwość nagrywać w Reaktor Studio, u DJ Sewa w Lesznie. Z czasem wszystko zaczęło się rozwijać i młody raper zaczął grywać pierwsze suporty w duecie z RSK.

Przełomowym momentem było nawiązanie współpracy z Uką i Resem z Jastrzębia Zdrój, a następie ze Ślimakiem, producentem ze Szczecina z którym nagrywa solowy materiał. Świat mocno zawirował w ostatnim czasie, kiedy Rybi zdobył nagrodę jury w trakcie MaxFloJamu. Na co dzień zajmuję się także prowadzeniem domowego studia nagrań (Nieogar Studio) oraz, co z tym związane, studiowaniem realizacji dźwięku.

 

 
Moja wizja / Dziennik
Rybi