Twoje demo
Twoje demo

Nasze koncerty

gdzie gramy

Produkty powiązane

Produkty powiązane z nami

Pokahontaz

Zespół powstał w roku 2003 w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, której działalność oficjalnie zakończyła się w tym samym roku. W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima) prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase.

Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz był „Wstrząs dla mas” z 2004 r. Utwór został dobrze przyjęty przez publiczność. Dodatkowo przebić do największych stacji muzycznych i wypromować zespół w całym kraju udało się dzięki kolejnemu numerowi, „Za szybcy się wściekli”. Oba utwory finalnie znalazły się na debiutanckiej płycie grupy pt. RECEPTURA. Wydawnictwo ukazało się w kwietniu 2005 r. Promował je jeszcze trzeci singiel, solowy „Nie 1” Rahima. Swoją obecnością krążek uświetnili artyści, tacy jak: Śliwka Tuitam, Miuosh, Cichy i Kams. Jego produkcją zajął się sam Straho (Rahim), a za mix i mastering odpowiedzialny był DJ 600V. Pierwsza płyta Pokahontaz otworzyła nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowodnili, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W połowie roku 2007 zespół chwilowo zakończył działalność. Reaktywował się jeszcze w tym samym roku za sprawą singla „Cyfroni” Rahima z Pokahontaz na featuringu. Rahim i Fokus z powodzeniem realizowali jednak swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre zeszły się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy to rozpoczęli prace nad drugim wspólnym albumem, REKONTAKTEM. Wydawnictwo na półki sklepowe trafiło w roku 2012, czyli po siedmiu latach od premiery pierwszego krążka. Fanom i samym artystom opłacało się czekać – w kilka miesięcy od premiery płyta osiągnęła status złotej. Znajduje się na niej 15 premierowych utworów, w których artyści nie stronią od muzycznych eksperymentów. Produkcją większości numerów zajął się DiNO, jeden z najbardziej kreatywnych producentów na polskiej scenie hip-hopowej. Na featuringu pojawiają się: EMILYROSE, Pezet, Łona oraz Grizzlee z East West Rockers.

W marcu br. światło dzienne ujrzał singiel „Habitat” zwiastujący trzeci już album Pokahontaz. Tekst utworu wyszedł spod pióra Rahima i Fokusa. Za warstwę muzyczną odpowiada Zetena, którego fani grupy kojarzą m.in. z remixu „Przestań” Bob One'a z gościnnym udziałem Pokahontaz. Później pojawiły się kolejne single promujące REVERSAL ("W Ruch", "Przeciwwaga", "Życie jest piękne", "Desperado2" z gościnnym udziałem Buki i Kleszcza oraz "Serum"). Płyta ukazała się 20 sierpnia, a w niespełna rok pokryła się złotem.

16 sierpnia 2016 roku ukazuje się na naszym kanale remix kultowego „Habitatu”, wyprodukowany przez Christofera Lucę. Towarzyszy mu także alternatywna wersja klipu. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo grupy, jednak nie wiadomo jeszcze wiele na jego temat.

6 października na kanale pojawia się kolejny remix. Tym razem utworu „Kuszenie”, który w oryginalnej wersji znalazł się na „Rekontakcie”. Za remix odpowiedzialny jest DiNO. Tego samego dnia w MaxFloSklepie rusza pre-order wydawnictwa „REkolekcja”. Jest to limitowany kolekcjonerski zestaw przeznaczony dla fanów grupy i tych, którzy nie zapoznali się jeszcze z jej twórczością i chcieliby nadrobić zaległości. W skład gold packa wchodzą 2 złote albumy „Rekontakt” i „Reversal”, a także płyta z 14 remixami utworów z obu wydawnictw. Na CD znajduje się także premierowy numer „Nowy rozdział”, który jest oficjalną zapowiedzią 4 krążka Pokahontaz.

21 października ma miejsce premiera „REkolekcji”, a także klipu do „Nowego rozdziału”. Utwór i towarzyszący mu teledysk ukazuje się bez zapowiedzi. Mimo to fani przyjmują singiel bardzo entuzjastycznie. Cały nakład gold packa dostepny w MaxFloSklepie został wyprzedany jeszcze w przedsprzedaży. Aktualnie można go jeszcze nabyć w Empikach.

GALERIA ZDJĘĆ

KLIPY

 
Nowy rozdział prod. White House
Pokahontaz
 
Habitat (Christofer Luca RMX)
Pokahontaz
 
Serum ft. Wuzet
Pokahontaz
 
Życie jest piękne prod. Snobe Beatz
Pokahontaz
 
Zawód piosenkarz (official selfie) prod. DiNO
Pokahontaz
 
Desperado2
Pokahontaz ft. Buka, Kleszcz
 
Przeciwwaga
Rahim/Pokahontaz
 
W Ruch
Pokahontaz
 
Habitat
Pokahontaz prod. Zetena
 
Przestań (Zetena RMX)
Bob One ft. Pokahontaz
 
Pompuj pompuj
Rahim / Pokahontaz
 
Niemiłość
Pokahontaz ft. Pezet
 
Róża wiatrów
Pokahontaz
 
Cyfroni
Straho ft. Pokahontaz