Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Neile

Neile - Urodzony w Koszalinie i mieszkający przez większą część życia na osiedlu nazywanym CNS, znanym w całej Polsce z "CNS Graffiti Jam'ów", Neile bardzo szybko zakochuje się w hip hopowej kulturze. Pierwsze kroki stawia malując graffiti (w ekipach - CNS,RAG,DSM,CBR,IBE) pisząc przy okazji tony tekstów, by w 2001 roku wspólnie z przyjaciółmi (Hudinii'm i Es'em) założyć skład Portal Casta (później Tha Portal Cru). Razem z chłopakami sukcesywnie nagrywa kolejne numery, pracując również nad solowymi projektami. Neile nawiązuje współpracę z Zolenem, nagrywając z nim album do jego bitów, pozostaje on jednak do odsłuchu tylko najbliższym. Ich następny album/mixtape zostaje wydany w Magazynie Hip-Hop w 2006 roku już spod szyldu Eurobusiness (Neile & Zolen).

W międzyczasie nawiązuje współpracę z koszalińskim składem GF2 współtworząc z nimi Ściek Studio, w którym formuje się skład Lordowie Ścieku (Neile & Kiwon). Studio, które miało być szansą i nadzieją dla współtworzących przestaje jednak funkcjonować jak również skład Lordowie Ścieku i każdy rozchodzi się w swoją stronę. Rzeczą, która do tej pory pozostaje z tamtych czasów jest określenie „Kyny”(inaczej Ziomek), które Neile propaguje w swoich tekstach. W między czasie Neile dołącza do ekipy Most Blunted zrzeszającej ludzi z pasją i zajmującej się między innymi organizacją koncertów.

Wcześniej jak i również teraz Neile słucha klasyki polskiego rocka jak również zagranicznych gigantów tej sceny oraz wielu innych gatunków w których znajduje coś dla siebie. Do jego rapowych inspiracji można zaliczyć przede wszystkim taki artystów i składy jak Daz Dillinger & Kurupt (DPG), Ice T, Mack 10, Ice Cube, Snoop Dogg, Dr Dre, Bone Thugz n Harmony, Warren G, NWA, Xzibbit, Nas oraz wielu innych. W miedzy czasie rozwija w sobie nową pasję jaką jest sztuka, malując i rysując pod okiem nauczycieli w koszalińskim Plastyku. Następnym krokiem są studia w Instytucie Wzornictwa i szeroko pojęta sztuka krystalizuje się pod postacią projektowania graficznego, czym zajmuje się do dziś. Jego główna pasja jednak cały czas pozostaje na pierwszym miejscu i pomimo wypuszczanych jedynie poszczególnych numerów, kilku dem i mixtape'ów bez długogrających albumów cały czas nagrywa zajmując niezliczone powierzchnie na dysku komputera w mieleńskim studiu Creazzy Rec.

Ciekawostką jest, że napisał i nagrał ok 10 płyt, których nigdy nie wypuścił... W 2011 roku, Neile bierze udział w konkursie strony musicbreeze.com na najlepszą zwrotkę, który wygrywa. Jako nagrodę może wybrać dowolne bity ze strony, a wybór pada na muzykę Liwen'aLWC, z którym nawiązuje szerszą współpracę nagrywając wspólnie album "Blues Od Dnia Narodzin". Korzystając z okazji tego, iż Rahim gra w Koszalinie koncert Neile zaczepia Rahima, dając mu ową płytę - dziś możecie ją odsłuchać na naszych stronach.

 

 
Miłosny blues
Neile