Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Minix

 

Minix - właściwie Wojciech Kotowicz ur. 13 lipca 1985 r. Szerszej publiczności znany jako świetny beatboxer. Na przestrzeni lat zetknął się niemal ze wszystkimi aspektami kultury hip-hop – od tańca po graffiti. Swoimi umiejętnościami uświetnił m.in. “Experyment PSYCHO” i “Dynamol” Rahima, a także “Miraż” Projektora i wiele innych.

W 2006 roku wraz z Sotem i Bartezem stworzył zespół beatboxowy Bzzzt Sound System, do którego dwa lata później dołączyli Eskobar, Majkel i Emilia. Debiutancki materiał sześcioosobowego składu pt. “Ryjstrumental” cieszył się ogromnym uznaniem słuchaczy oraz recenzentów, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z materiałem stworzonym bez użycia tradycyjnych instrumentów. W 2007 roku Minix został Beatboxowym Mistrzem Polski. Na przełomie 2009/2010 roku z szalonego sekstetu odszedł Bartez, a jego miejsce zajął nie mniej utalentowany Link, którego słuchacze mieli okazję poznać na koncertach składu Soundkillers.

Od momentu premiery solowego albumu Rahima Minix towarzyszy starszemu bratu na koncertach. Pojawił się też w popularnym utworze “OTC” z limitowanej płyty “Amplifikacja” . W tym czasie postanowił również po długiej przerwie sprawdzić się jako raper. Od drugiej połowy 2012 roku artysta zaczął towarzyszyć grupie Pokahontaz w trakcie ich trasy koncertowej, gdzie prezentuje swój beatboxowo-wokalny showcase. W tym samym czasie zawiązał się również projekt Pumex, który Minix współtworzy z Puqiem z grupy Styloojeden. Na składance „Podaj dalej vol. 2” pojawiły się dwa utwory: solowe „Na tak” oraz „Zimne słowa” sygnowane przez Pumex.
Po udanych gościnnych występach podjął pracę nad własnym solowym materiałem, który ujrzał światło dzienne w październiku 2013 r. Płyta nosi tytuł "Mini odskocznia".

 
Da się nie da się
Minix ft Rahim
 
Zrób
Minix