Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Mejson

 

Mejson (właśc. Szymon Trębacz) - podziemny raper z Krapkowic urodzony 12 lutego 1996 r.

Od najmłodszych lat wychowuje się w środowisku hip-hopowym, głównie za sprawą starszego brata TuZoNa i jego ekipy Z.U. (Zwróć Uwagę). Zbiór pierwszych numerów jakie nagrywa ukazują się już w lipcu 2009 r. w postaci mixtape'u „Trzy”". Materiał pozwala młodemu raperowi zaistnieć w okolicznych kręgach muzycznych. Już w 2010 r. Mejsonowi udaje się zagrać supporty m.in. przed Małpą czy Jareckim & BRK.

Dzięki wsparciu bliskich i zastrzykowi motywacji, jakim okazuje się odbiór pierwszego krążka, artysta postanawia rozpocząć pracę nad nowymi utworami. We wrześniu 2012 r. wydaje mixtape „Nie prowokuj!”. Wyraźnie widać na nim, że młody MC dopiero poszukuje swojego stylu. Materiał cechuje duża różnorodność stylistyczna. Jednocześnie płyta pozwala powiększyć grono słuchaczy.

Rok później Mejson udostępnia kolejny teledysk do utworu „Wymagania” na bicie BeJotKi. Utwór jest luźnym singlem i nie zapowiada żadnego albumu.

Marzec 2014 przynosi 3. mixtape zatytułowany ironicznie „Rap o rapie”. Krążek promują teledyski do numerów „Sanszajn/Kurier/Leć w chooy” oraz „Progress”. Oba wideo realizuje zajprzyjaźniona ekipa LaboratoryCam. „Rap o rapie” to także pierwsze wydawnictwo dostępne w wersji fizycznej.

W maju 2014 r. ukazuje się klip do utworu „Ile jeszcze” nagranego z Arcim. Numer ma na celu wypromowanie organizowanej w Krapkowicach imprezy charytatywnej i spotyka się z ciepłym odbiorem słuchaczy.

 4 miesiące później artysta prezentuje fanom teledysk do utworu „S.O.S.”. Za warstwę muzyczną singla odpowiada jego przyjaciel TOD. Oficjalnie teledysk zapowiada rozpoczęcie prac nad debiutanckim albumem rapera. W międzyczasie Mejsonowi udaje się wystąpić w roli supportu przed Tede.

Rok 2014 kończy się sukcesem. Mejson zdobywa w grudniu I miejsce w przeglądzie hiphopowym „Siła słowa w Kędzierzynie-Koźlu. Na imprezie obecny jest Rahim, który dostrzega potencjał artysty.

W październiku 2015 r. Christofer Luca ogłasza wyniki konkursu, w którym poszukuje młodych telentów na swoją producencką płytę. Mejson zostaje jednym z 3 laureatów, a jego zwrotka pojawia się w utworze „Politycy

Kolejne miesiące mijają pod znakiem publikacji pojedynczych utworów z serii „#BULLETS”, gościnnych zwrotek (m.in. Czeski, Niebezpieczny Gen) i koncertów granych głównie w okolicznych miejscowościach.

W marcu 2017 r. na kanale MaxFloRecTV pojawia się audio singiel „Ekobilans”. Choć informacja ta nie jest jeszcze oficjalnie podana, numer jest pierwszym zwiastunem debiutu rapera. Zaledwie kilkanaście dni później do sieci trafia klip do „Awangardi flow”. Mejson dołącza tym samym do grona artystów inicjatywy MaxFloLab i oficjalnie zapowiada album „Ludzkie domino”.

 
Awangardi flow
Mejson