Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

JazBrothers

JazBrothers to rodzinny duet producencki braci Mateusza (rocznik '88) i Marcina (rocznik '95) Jazów.
Wychowują się w gliwickiej dzielnicy Sośnica, skąd pochodzi sam Łukasz Podolski. Nie bez przyczyny zatem od najmłodszych lat obok zamiłowania do muzyki pojawia się piłka nożna. Obaj bracia od dziecka są kibicami... Górnika Zabrze.

W 2009 r. spod rąk braci zaczynają wychodzić pierwsze podkłady. Początkowo działają osobno pod ksywkami JuniorJaz (Marcin) i Jaz (Mateusz). Pierwsze kroki jako producenci stawiają w programie Fruity Loops.

W 2012 roku Mateusz przypadkowo poznaje Skorupa, któremu po czasie prezentuje pierwszy bit. Okazuje się to strzałem w dziesiątkę. Skorup wraz z BU, Metrowym i Rufijokiem są w tym czasie w trakcie nagrywania albumu "Kosmos". Okazuje się, że ekipa ma problem z jednym z numerów, w którym musi zmienić bit. Ten przesłany przez Mateusza podoba się wszystkim raperom i zdaje się idealnie pasować do napisanych zwrotek. W ten sposób powstaje utwór "Każdy przyleciał z innej planety" - oficjalny debiut producenta.

Rok później współpraca ze Skorupem nabiera tempa. Ukazuje się jego nowy, solowy album "Piękna pogoda". Na trackliście figurują 2 utwory, za produkcję których odpowiada Mateusz. Mowa o utworach "Człowiek guma" oraz singlowym "Wiosną suki pachną najbardziej".

Marcin początkowo funkcjonuje wyłącznie w gliwickim podziemiu. W roku 2011 nawiązuje współpracę ze Stiwenem. Jej efektem jest album "Druga strona" którego głównym producentem jest właśnie JunioJaz. Rok Później postanawia on założyć konto na SoundCloudzie, gdzie regularnie publikuje swoją twórczość. Pozwala mu to nawiązać nowe znajomości. Współpracuje z takimi raperami jak Biak, Cezefiasz, Taps czy A.R.O.S.

2014 rok przynosi istotną zmianę. Bracia postanawiają połaczyć siły i działać pod szyldem JazBrothers.

Przełomowym okazał się rok 2015. Wraz ze Skorupem duet realizuje utwór "Drzewo", który ma się znaleźć na nadchodzącym albumie artysty. Współpraca układa się na tyle pomyślnie, że rezultacie JazBrothers stają się producentami całego albumu. Jego premiera odbywa się 27.11. 2015 roku. Album jest debiutem braci na oficjalnym rynku wydawniczym i zostaje bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów jak i dziennikarzy. Promują go single: "Zagubiona autostrada", "Drzewo", "Ludzie chmur", "Chłodny fornt" (ft. Mela Koteluk) i "Skrzypek na dachu". Dzięki temy wydawnictwu bracia rozwijają skrzydła i współpracują z kolejnymi artystami.

Pod koniec tego samego roku duet otwiera własne studio nagraniowe, które lipcu 2016 r. zmienia swoją siedzibę i zyskuje oficjalną nazwę Chachapoya Studio. To właśnie tam JazBrothers nagrywają kolejn utwory.

W lutym 2017 roku duet startuje ze swoją konkursową inicjatywą "Challange". Producenci cyklicznie i publicznie udostępniają swoje bity i wybierają konkretny temat. W odpowiedzi otrzymują konkursowe zwrotki, z których wybierają najlepsze i tworzą kolejne utwory. Niebawem ukaże się ostatni, 12. numer. W inicjatywie udział biorą: Tymek, Emikae, AeSPe, Cezef i wielu innych.

23 kwietnia na kanał MaxFloRecTV trafia kolejny numer wyprodukowany przez duet. Za mikrofonem nie staje jednak Skorup, a Yappe, młody raper z Knurowa aspirujący na rekruta inicjatywy MaxFloLab. "Sos na chodniku" zostaje świetnie przyjęty przez słuchaczy.

5 maj to data publikacji kolejnego singla. "Walet pik" jest pierwszą zapowiedzią nowego albumu spod szyldu Skorup & JazBrothers. Niebawem na kanale pojawi się kolejnza zapowiedź. Prace nad albumem są już bardzo zaawansowane i prawdopodobnie ukaże się on jeszcze w tym roku.

3 sierpnia na MaxFloRecTV w ramach inicjatywy MaxFloLab trafia singiel Yappego & JazBrothers o kontrowersyjnym tytule "Chujciw". Jest to jednocześnie zapowiedź współnej płyty "Te owoce nie są kwaśne". Yappe staje się tym samym tzw. "rekrutem hip-hopu", a bracia Jaz oficjalnie dołaczaja do grona producentów wydawnictwa. Kolejne utwory z wydawnictwa mają sukcesywnie trafiać na nasz kanał.