Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

DonDe

Jest jednym z najmłodszych artystów na pokładzie MaxFloRec. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2005 roku i choć na początku próbował swych sił jako raper, szybko okazało się, że o wiele bardziej pociąga go produkcja. Daniel "DonDe" Niewiarowski pochodzi z Czerwieńska (k.Zielonej Góry) gdzie przyszedł na świat w 1991 roku. Muzyka dość wcześnie stała się formą ekspresji, która daje mu największe możliwości wyrażania siebie, ale prywatnie interesuje się też zupełnie odrębnymi dziedzinami - kryminologią czy świadomym snem.

W 2008 roku w internecie pojawia się informacja, że Eldo szuka bitów na nadchodzącą płytę. DonDe postanawia skorzystać z okazji: wysyła raperowi swoje produkcje i już po kilku dniach otrzymuje odpowiedź. W rezultacie na płycie "Nie pytaj o nią" pojawiają się aż trzy bity szesnastoletniego producenta. Pierwszy sukces na tak dużą skalę i w tak młodym wieku otwiera przed nim kolejne możliwości. Rok później jego produkcje pojawiają się na płycie Racy i PeeRZeta "Vis a Vis", a w 2010 roku, na koncercie w Zielonej Górze, DonDe poznaje Rahima. Ich współpraca zaczyna się od konkursu na remiksy utworów z pierwszej płyty solowej założyciela MaxFlo "Podróże Po Amplitudzie". Wśród wszystkich wyłonionych faworytów znajdują się aż trzy wyprodukowane przez Daniela. Niedługo później współpracują również przy kawałku na Grube Jointy. Przypadkowa kooperacja jest na tyle owocna, że przeradza się w stałą współpracę. Sam przyznaje, że najchętniej remiksuje i jest autorem wielu remiksów, które cieszą się sporą popularnością takich jak "Pale majki" Gurala czy "W moim świecie" Pezeta. W 2011 roku słuchacze mieli okazję ocenić jego możliwości na albumie "De nekst best" VNMa czy też "Dorosłem do rapu" Onara.

Rok 2012 przyniósł pierwszą płytę producencką. Na albumie Raca/DonDe "Konsument ludzkich sumień" pojawili się m.in Bonson, Tetris i Szad. 

Rok 2013 to czas kilku większych tytułów. Produkcje DonDe pojawiły się na płycie Onara i Miuosha "Nowe Światło". Był także odpowiedzialny  za większość utworów Buki na albumie "Wspaniały widok na nic interesującego". Pokahontaz również skorzystało z jego bitów na pokrytym złotem "Rekontakcie".