Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

DJ Hopbeat

Hip-hop w życiu Hopbeata pojawił się w 1995 roku. Wszystko zaczęło się od jazdy na rolkach i szerokich spodni. W 1998r. wśród Jego zainteresowań pojawiło się także graffiti. I tak zawiązała się ekipa składająca się z kilku ziomków (3D Skład). Przez cały ten czas towarzyszyła mu w sercu muzyka, która stała się niezwykle ważną częścią życia gliwickiego dj'a. Artysta zaczął śledzić zawody DJ'ingu, między innymi DMC World. Przełomem dla Hopbeata okazała się impreza plenerowa, podczas której zobaczył DJ'ów grających na gramofonach muzykę elektroniczną. To właśnie wtedy podjął decyzję, że to właściwa dla niego ścieżka.

Pierwszymi składami, które przykuły uwagę artysty były Kriss Kross oraz Beastie Boys. Ale lata 90. to także świetne czasy takich wykonawców jak Gang Starr, De la Soul, Pete Rock, A Tribe Called Quest, Public Enemy, Wu-Tang, Naughty By Nature, Cypress Hill. A także świetne początki rodzimych artystów, jak choćby Kaliber 44, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład, Trzy Ha, Molesta oraz Paktofonika. Wszyscy ci wykonawcy mieli znaczący wpływ na rozwój artystyczny DJ Hopbeata.

Pierwszym sprzętem młodego DJ'a był Reloop 1000. Na tych gramofonach rozpoczął szlifowanie techniki DJ'ingu (nie było mu łatwo gdyż były to gramofony z napędem paskowym). Początkowo Hopbeat zaczął współpracować z gliwickimi składami hip-hopowymi, ale nigdy nie był stałym członkiem którejś z ekip. Zmieniło się to dopiero w 2006 roku, kiedy dołączył do Wspólnego Mianownika Sound System. Grupę tworzyli tacy artyści jak TotenON, Metrowy, Grubson, TONowy, Sadamm , Zigi Litvin, Blady, Majkel, Skorup, ZajON oraz Dj Bear.

Lista artystów, z którymi współpracował Hopbeat jest imponująca. Jego skrecze można usłyszeć na produkcjach oraz płytach takich wykonawców jak Skorup, DiNO, Stachu, TotenON, Metrowy, Grubson, Majkel, HK Rufijok, Biak, Bunio, Buka, Skor, Dj HWR, Taps. Miał okazję również występować z Shclash, DJ FEEL-X, Rahim, HK Rufijok, Metrowy, Zigi Litvin, TONowy, DJ Bart, DJ Bambus, DJ Mahu, Dj Bear, Eskobar, Viruz, Puzel, ekipa PlayStop, Styl V.iP., Dj Motyl, Paweł Piec i wielu innych.

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebuje Hopbeat przy tworzeniu muzyki to spokój, czas oraz odpowiednie samopoczucie. Niezbędne do tworzenia skreczy, miksowania oraz mikstejpów są także odpowiednie wzorce, pomysły, które w odpowiedni sposób inspirują.

W 2012 roku został wydany pierwszy mikstejp Hopbeat'a na płycie CD, „Spod palców przez igłę po kablu na głośnik”, który zawiera kawałki większości wokalistów, z którymi gliwicki dj miał okazję współpracować. Równolegle realizował krótki mixtape złożony z chronologicznie dobranych utworów z 3 płyt Skorupa. "One MC and One DJ" ujrzał światło dzienne pod koniec 2013 roku. Krążek pojawił się także w formie fizycznej. Kolejny projekt, w który był zaangażowany to płyta „Kosmos”, powstajała przy współpracy ze Skorupem, Metrowym, Buniem i HK Rufijokiem. 8 listopada 2013 roku ukazała się płyta "Piękna Pogoda" Skorupa, na której Hopbeat grał pierwsze skrzypce (a właściwie gramofony).