Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Christofer Luca

Christofer Luca, urodzony w Katowicach w 1981 r.
Pierwsze kroki w rapie i produkcji stawiał w ekipie Emcefalograf, której utwory pojawiły się na produkcjach “19 Południk” (lata 2000-2001). Przy tym projekcie współpracował z takimi artystami jak Rahim, Fokus, Żorski, Bas Tajpan, IGS czy HST. 2002 rok przyniósł płytę MCF “Made in Poland” na której Luca był odpowiedzialny zarówno za warstwę producencką jak i za rap. Dodatkowo był autorem okładki. Wśród gości znaleźli się Tede, Borixon, Fokus, Magiera i Laska, DJ Eprom i DJ Bambus.
W 2003 roku pojawił się klip do “Made in Poland”, jeden z pierwszych śląskich teledysków, kręcony za pomocą kamer przymocowanych do bioder artystów.

Luca kilka lat mieszkał w Teksasie, NY i Californii (co słychać w jego produkcjach). Tam nawiązał współpracę m.in. z KJ Hinesem i Justice League. Chociaż z wykształcenia jest PRowcem i psychologiem biznesu, pracuje jako grafik i fotograf. Graficznie stworzył takie marki jak Slavic Rasta, Ganja Mafia, Hedonskate, Luca Wear i Mach Technologies.

04.03.2016 r. miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu producenckiego „Stopy i werble”. Wydawnictwo składa się z dwóch krążków. Na czerwonym czyli polskojęzycznycznym, usłyszycie takich raperów jak Fokus, Rahim, Buka, Kleszcz, K2, Bob One, Zeus, Skorup, Bejf, Nerwus, Rybi czy laureaci konkursu „Feat. Christofer Luca” - Mejson, Scraneck i iPi. Niebieski krążek z kolei nagrany został z artystami ze Stanów Zjednoczonych takimi jak: Ace One, KJ Hines, Lord Netty, grupa Justice League i wielu innych. Wydawnictwo zawira łącznie 30 premierowych numerów, którym towarzyszą refleksyjne teksty traktujące m.in. o destrukcyjności otaczającego nas świata, niesprzyjającym systemie politycznym czy po prostu „szarej” codzienności. Nie brakuje na nim klasycznych bitów. Są też typowo newschoolowe numeryStopy i werble” promuje aż 6 klipów. 2 polskojęzyczne: Dzień po dniu” (feat. Bob One, Zeus) i Przymus” (feat. K2), oraz 4 anglojęzyczne: Garbage” (ft. Justice League), Pop off” i Too late” (ft. KJ Hies) oraz najnowszy We on” (ft. Lord Netty, K David). 

Na MaxFloRecTV dostępny jest już odsłuch pierwszego, czerwonego krążka (kliknij, aby posłuchać).

Album dostępny jest m.in. na sklep.maxflo.pl i w salonach sieci Empik. W wersji cyfrowej zamówić go można na iTunes.com czy w Google Play.