Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Bejf

 

Bejf, czyli Wojtek Szołdra urodzony w 1989 roku w Zabrzu. Muzykę rap poznał już w najmłodszych latach za sprawą starszego brata. Pierwsze próby tworzenia własnych nagrań miały miejsce w roku 2006. Sprzęt, na którym pracował ograniczał się do mikrofonu „patyczaka” przyklejonego do kartonowego pudełka taśmą klejącą, a całość odbywała się na siedząco. Przez kolejne cztery lata nie działo się zbyt wiele, powstawały luźne single i zalążek studia nagrań.

W 2010 roku wszedł w szeregi zespołu Iron Town, czego rezultatem jest nagranie albumu „Ze źródła”. Projekt realizowany był w prowadzonym przez Cezefiasza Kiczyn Studio. W 2011 roku drogi członków Iron Town rozeszły się. Mniej więcej w tym samym czasie założone zostaje ATM Studio, które rozwijane jest do dnia dzisiejszego i powstaje w nim większość nagrań. Kolejne lata przynoszą nowe solowe albumy.

Na początku 2012 roku wyszedł materiał „Cztery Strony”, nieco później „Moja wersja wydarzeń”. Jest to również okres pierwszych poważniejszych prób w roli producenta, co skutkuje ukazaniem się singli takich jak „Zmienić się”, „Gdzieś tam”.

W kwietniu 2013 roku wychodzi „Still On Track Mixtape”. Dzięki dobremu odbiorowi, nawiązuje się współpraca z Invsbl, inicjatywą zrzeszającą niezależnych artystów. W swojej muzyce Bejf cały czas poszukuje nowych rozwiązań. Ostatnio najlepiej odnajduje się w eksperymentalnych, elektronicznych klimatach podszytych ciężkimi syntezatorami. Nie wyklucza jednak powrotu do klasycznych brzmień lub obrania całkiem innego kierunku. Do MaxFloLabu wszedł ze swoim najnowszym albumem "W świecie plastikowych głów", którego produkcją zajął się jsvdrum. Promuje go klip do utworu „Widzę Cię”.

Aktualnie trwają prace nad nowym albumem „Synekura”, który ukaże się 3 czerwca nakładem MaxFloRec. Będzie to debiut rapera na legalnym rynku fonograficznym. "Idziemy po swoje" jest pierwszą zapowiedzią płyty i początkiem transferu artysty Z MaxFloLabu do MaxFloRec. 4.02.2016 r. premierę miał kolejny singiel z nadchodzącej płyty. Tym razem obrazek stworzono do utworu „No Rush”, który swoim charyzmatycznym wokalem ubarwiła Udoo. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych w Polsce klipów, w którym zastosowano efekt podwójnej ekspozycji. Za realizację teledysku odpowiada grupa filmowa Przedmarańcza.

 
No Rush ft. Udoo
Bejf
 
Idziemy po swoje
Bejf

 

 
Karuzela 
Bejf
 
Widzę Cię
Bejf