Twoje demo
Twoje demo

MOJE ALBUMY

Sprawdź to!

Media o mnie

Co w sieci piszczy

Moje koncerty

gdzie gram
  • brak koncertów

Produkty powiązane

Produkty powiązane ze mną

BU

Przełom lat 80. i 90. przynosi fascynację szeroko pojętą muzyką. Marcin za sprawą starszych kolegów zaczyna słuchać metalu. Interesuje go też amerykański i głównie polski rock oraz punk – słucha wykonawców kojarzonych z festiwalami w Jarocinie. Z wiekiem największą pasją Marcina staje się koszykówka, ale i ona schodzi na drugi plan, kiedy znówna horyzoncie pojawia się muzyka. Wśród rówieśników panuje w tym czasie zajawka na hardcore i hip-hop. Moda na „melodeklamację” zza oceanu szybko podbija telewizję, a program Yo!MTV Raps staje się pierwszą soczewką, która eksponuje nieosiągalny fenomen ze Stanów.

Początek technikum to równocześnie początek intensywnego zainteresowania hip-hopem. Młodych i gniewnych dzielą tylko zajęcia szkolne, po których plecaki lądują w kącie, a właściciele skutecznie dbają o podwórkowy folklor. Kasety Wu-Tang Clan, Mobb Deep czy Black Moon trafiają w obieg i krążą wśród znajomych, a kiedy przychodzi era płyt CD, okazuje się, że w Tychach powstało najlepiej zaopatrzone targowisko. W tym samym czasie Marcin, za sprawą kolegów z bloku, uzależnia się od deskorolki. Nowo wybudowane centrum handlowe stwarza sprzyjające warunki do jeżdżenia i choć czasem są poganiani przez skinheadów czy stróżów, często spędzają tam całe dnie z butelką wody mineralnej i muzyką na słuchawkach. W pierwszej połowie lat 90. następuje kolejne poruszenie w szeregach młodych zajawkowiczów, które w krótkim czasie stanie się bodźcem do pisania pierwszych tekstów i zakładania lokalnych składów. Atmosferę podkręcają imprezy Czad Party w starym MegaClubie, gdzie spotyka się sporo entuzjastów czarnych brzmień. W krótkim czasie polski rynek muzyczny zostaje zasypany pierwszymi płytami rodzimych zespołów, zaczynają się klarować fundamenty polskiej sceny hip-hopowej. Twórczość Liroya, WYP3, Kalibra 44, 1kHz i Molesty skłaniają do tworzenia rapu na swój sposób. W roku 1995 Celnik staje się przewodnikiem Marcina i jego pierwszym wspólnikiem w muzycznych przedsięwzięciach. To on poznaje Bunia z Dynią, który ma na koncie nie tylko sporo tekstów, ale też tomiki poezji i w trójkę postanawiają stworzyć grupę muzyczną – Płonący Squat. W 1996 po filmie Bullet Marcin zyskuje ksywę BUCZ, która na przestrzeni lat będzie przyjmowała różne konfiguracje, aż do najkrótszej – BU. Próby odbywają się w domowym zaciszu albo w garażach, najpierw „na sucho”, a później do mikrofonów podpiętych do pieców gitarowych. Pierwsze koncerty organizują własnym sumptem, a polega to na pożyczaniu sprzętu i występowaniu w bardzo małym klubie Hemp za uprzejmością właściciela. Pojawiają się też zaproszenia z zewnątrz, między innymi od Gana, który w tym czasie rozkręca HHR. Młody zespół poznaje Jajonasza, Dene i gra na kilku poważniejszych imprezach. W tym czasie na wspólnej bibie poznaje utalentowaną trójcę ze Śląska – Paktofonikę, DJ Bambusa i Sota. Znajomość ta przyniesie owoce po latach.

Płonący Squat, a w nim: BU, Dynia i Emdżik są prekursorami rapu w Tychach. Z biegiem czasu ekipa ewoluuje – pojawia się Kubaniec, który zastępuje Mastę i w 1999 roku wydają Projekt D.O.T. Nagrań dokonują w pokoju Emdżika, a studio zyskuje nazwę Południowiec. Rok później w podobnych okolicznościach po raz drugi spotykają się z Paktofoniką w Fuksie, tyskim klubie, który jest przystanią wielu ludzi związanych z lokalnym hip-hopem. W końcu Fokus sugeruje chłopakom udział na słynnej składance – „Usta Miasta Kast” i nagranie płyty dla Gigant Records. Wspólny koncert w Toruniu pogłębia znajomość. W 2001 roku Płonący Squat wydaje kolejną płytę – „Dość milczenia”. Dalsze plany przewidują stworzenie koalicji pod jednym szyldem z poznanymi wcześniej Doferem i Emrem. Tak powstaje skład P.U.P. – Poeci Upadłego Pokolenia, z którymi stopniowo zaczyna grać DJ Mahu. Rok 2002 niesie kolejne zaszczyty – BU odbiera telefon od Rahima, który proponuje mu nagranie numeru na składankę „Experyment Psyho”. Kilka lat później zostanie też zaproszony do „Kawałka”, a sam, w ramach wdzięczności, zaprosi Rahima do utworu „Między nami”. Od roku 2003 do 2007 BU jest zapraszany między innymi na albumy DNA (Dyni), CeHy, Miuosha a także na „Dynamol” – płytę producencką Rahima. Jest częścią takich projektów jak 2T czy Międzyosiedlowy Tandem. W 2007 roku Rahim kompletuje pokaźną grupę artystów, z którymi jedzie na Marsz Wyzwolenia Konopi do Warszawy. Wyjazd poprzedzają próby na gliwickich Łabędach, gdzie BU po raz pierwszy ma okazję usłyszeć „wariatów z Rybnika”. Razem z Jotem odwiedzają GrubSona, wymieniając się swoim muzycznym dorobkiem. W „wesołej atmosferze” powstaje kilka spontanicznych numerów, a w drodze na koncert do Łodzi wymyślają nazwę ekipy – 3oda Kru. W krótkim czasie dołącza do nich Metrowy. Cztery różne osobowości i temperamenty przystępują do pracy nad wspólnym materiałem, szybko łączą ich braterskie relacje, a w ciągu trzech kolejnych lat BU zagra z 3odą znacznie więcej koncertów niż dotychczas. Zwieńczeniem ich pracy są numery na składance „Podaj dalej”, „Diss na rząd”, „O.R.S.” GrubSona, „Grube jointy”, a przede wszystkim „Parchastyczny Mikstejp”. Szalony skład w mgnieniu oka zyskuje sympatię fanatyków hip-hopowych i reggae’owych dźwięków w całej Polsce, a frekwencja i energia na koncertach przekraczają wszelkie oczekiwania obu stron. W międzyczasie BU udziela się na płytach MeriDialu, reprezentantów Metrum, Kubańca i nie tylko. Wszystko to łączy z pracą w firmie produkującej wiązki samochodowe, gdzie jest kontrolerem jakości i życiem prywatnym. Na fali sukcesów i popularności 3ody Kru powstają plany odnośnie solowego projektu BU – „Zezowate Szczynście Mikstejp”. Premiera odbyła się 6 grudnia 2010 roku będąc symbolicznym zwieńczeniem piętnastu lat działalności BU w branży hip-hopowej.

W 2011 roku Bunio angażuje się w nowy projekt o nazwie Kosmos. Nowa grupę współtworzy ze Skorupem, Metrowym oraz Rufijokiem. Po blisko roku pracy nad wspólnymi utworami artyści wypuszczają pierwszy album. Zaangażowanie w nowy projekt nie przeszkadza tyskiemu raperowi w pracy nad kolejnym solowym krążkiem, którego premiera ma miejsce 12 lipca 2013 roku. Album "Byk" promują 4 teledyski: "Pókim ruby", "JKNWP", "Byk" oraz "Siła Przebicia" z gościnnym udziałem Rahima i Majkela.

 

KLIPY

 
BYK
BU
 
JKNWP
BU
 
Siła Przebicia
BU ft. Majkel & Rahim
 
Pókim ruby
BU
 
SI
MaxFloRec
 
Bądź mi muzą
BU
 
Pojara
BU ft. Jotoskleja
 
Parchastyczny klip
3oda Kru
 
Podaj dalej
MaxFloRec