Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

Arczista

Arczista (właśc. Artur Czajkowski) - ur. w Warszawie (rocznik '97), rodzinne miasto - Grodzisk Mazowiecki.

Już od wczesnego dzieciństwa ma kontakt z różnorodną muzyką. Wynika to z faktu, że matka Arczisty - India Czajkowska - jest muzykiem. Będąc małym chłopcem Arczista wymarzył sobie, że w przyszłości pójdzie w jej ślady. Z pewnością również dzięki zawodowi matki raper nie ma większych trudności, by spełniać swoją wizję na życie. Do pewnego momentu dzieje się to jednak wyłącznie z poziomu własnego pokoju.

W wieku 7 lat Czajkowski podejmuje się nauki gry na perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie stawia swoje pierwsze kroki na scenie. Po 3 latach rezygnuje z kształcenia i jako wczesny nastolatek grywa na perkusji w zespole rockowym. W 2010 r. przechodząc obok przystanku metra Centrum w Warszawie, słyszy numer "Tak się robi hip-hop" WFD. Od tego momentu rozpoczyna się jego fascynacja rapem. Przygodę z tym gatunkiem zaczyna od słuchania Paktofoniki, Kalibra 44, Pijanych Powietrzem i Pokahontaz, na dalszym etapie Buki. Niedługo potem zakłada kanał na YouTubie, by publikować tam swoje utwory nagrane na pożyczonym od mamy sprzęcie. W tym czasie również podejmuje współpracę z grodziskimi artystami takimi, jak: Tomo MBM, LC, Faqu, Osiedlowy Benger, KWL.

W wieku 17 lat porzuca szkołę i wylatuje na Islandię. W kwietniu 2014 r. w Parking Barze w Warszawie gra swój pierwszy koncert, na scenie towarzyszy mu raper Toten DP. W tym samym czasie razem z zawodnikiem Żywego Rapu - ZIGIM - nagrywa numer "Dwóch szczyli".
W 2016 r. nagrywa zwrotkę do 4. edycji Stoprocent Pompuj Rap, dzięki czemu dociera do szerszego grona odbiorców. W styczniu 2017 r. wydaje EP-kę pt. "Bez Przesady"

7 września 2017 roku na MaxFloRecTV pojawia się 1 luźny singiel artysty pt. NAWYKI ZŁA. Mimo debiutu na naszym kanale, utwór zostaje ciepło przyjęty przez słuchaczy. Podobnie dzieje się z 2 kolejnymi utworami (PIOSENKA DO PICIA WINA oraz ...BITCH).

6 sierpnia 2018 r. Arczista zostaje oficjalnie przedstawiony, jako jeden z 3 artystów naszej akcji WYNURZENIE. W jej ramach 9.08 publikujemy klip do numeru BEZ BILBORDÓW. 4 dni później na kanale pojawia się następny singiel RELIKWIE.

Artysta o sobie: "Od zawsze słuchałem niemal każdego rodzaju muzyki, co wyraźnie wkrada się do moich utworów. Wśród nich dominują numery braggowe, ponieważ ta forma zazwyczaj wychodzi ze mnie wyjątkowo naturalnie. Nie jest jednak tak, że boję się rapowania w innym stylu."

Dowodem na prawdziwość powyższych słów są single opublikowane dotychczas na naszym kanale - KIKNIJ, ABY SPRAWDZIĆ!

30 października 2018 na MaxFloRecTV opublikowany zostaje wideosingiel do numeru „To o mnie mowa” – 1. zapowiedź debiutanckiego krążka Arczisty. Premiera albumu „Nic dla każdego” zaplanowana jest na 6 grudnia 2018 r.

-

GALERIA ZDJĘĆ

KLIPY

 
To o mnie mowa
Arczista
 
Bez bilbordów
Arczista