Twoje demo
Twoje demo

Kalendarium

koncerty / wydarzenia

AeSPe

 

 AeSPe, wł Przemysław Osika, urodzony 9 lutego 1983 roku, MC i producent z Dąbrowy Górniczej.

Przygodę z hip hopem zaczyna w 2001 roku od założenia wraz z trójką kumpli z osiedla składu Fala Uderzeniowa. Grupa gra sporo koncertów, nagrywa mnóstwo utworów, ale w 2005 roku postanawia zakończyć działalność.

AeSPe zaczyna wtedy współpracę z Qbe, z którym zakłada projekt Sensityw. Wspólnie postanawiają poważniej podejść do muzyki, tworzyć własne bity, pracować nad brzmieniem. Razem startują też w pierwszych konkursach. Dostają się na dwie składanki z serii „Rap Eskadra”.

Po kilku latach wpadają na pomysł stworzenia płyty w domowych warunkach. Tak powstje projekt freZZ. Pierwszy klip nakręcono do utworu „Korytarze”, za produkcję którgo odpowiadzialny jest francuski producent FrozenjaZza, za aranż Qbe, a skrecze dodaje DJ Motyl. Klip cieszy się sporą popularnością, więc AeSPe i Qbe zapraszają do współpracy nad płytą o tym samym tytule: Dono/TEWUMasseya, Psykoz (Francja), Lil London (W. Brytania), Malwinę Kusior (aktorka i wokalistka teatru Roma), Jacka KotlarskiegoTomasza Florkiewicza (wokalista rockowy), MSA. Kolejnym singlem z nielegalu duetu, do którego powstje obrazek, jest „Cząstka”.
Wraz z utworem „Tablice”, który dostaje się do finału konkursu „Nowa Twarz MyMusic” i promowany jest w lokalnych rozgłośniach radiowych. 

Po tym epizodzie Qbe postanawia zaprzestać zajmowania się muzyką, a AeSPe zaczyna pracę nad solowymi projektami. W swojej twórczości stawia na mocny przekaz. Sprawdza się głównie na klasycznych bitach, z których wiele produkuje sam. Zajmuje się też realizacją, mixem i masteringiem swoich albumów. Na koncie ma 2 solowe nielegale: „W pół drogi do nikąd” oraz „Na końcu drogi do nikąd”. Utworami solowymi, które zostają najlepiej przyjęte w sieci są: „Nowe Jeruzalem”, „Przeżyliśmy koniec świata” oraz „Podróż”, która również satje się singlem radiowym. AeSPe jest też autorem hymnu drużyny MKS Dąbrowa Górnicza w siatkówce kobiet.

Jako osoba lubiąca rywalizację startuje w licznych konkursach. Wybrane osiągnięcia:
- finałowa dwudziestka konkursu „Kodex 5”;
- artysta tygodnia portalu OtherCenter.pl (2014 r.);
- 4. miejsce w konkursie „Street Levels Jarocin” (2013 r.),
- laureat konkursu „Experyment Underground” (pojawia się w dwóch utworach z mixtape'u: „Nawiedzony dom” i „Fenomen”),
- wyróżnienie w konkursie „Feat. Christofer Luca”.

Teraz prezentujemy Wam najnowszą płytę AeSPe pt. „Dystopia”, która ukazuje się pod szyldem MaxFloLabu. Album został w większości wyprodukowany przez AeSPe. Za dwie produkcje odpowiadają też Aliasbeatz i MSA. Gościnnie na płycie usłyszcie także: Grega, Tomasza Florkiewicza i mieszkającego w Szwajcarii Scorpiona. Album promuje singiel „Trzynasta pełnia księżyca”, do którego klip nakręcił Radosław Bereś z grupy filmowej Ace of Art.

Po niemal pół roku od premiery klipu promującego debiut AeSPe w MaxFloLabie, artysta zachęcony świetnym odbiorem swojej twóczości postanawia stworzyć wraz z Gregiem premierowy numer do którego powstanie nowy teledysk. Za realizację obrazu do „Nadciąga sztorm” również odpowiada Radosław Bereś. Rekrut hip-hopu tak komentuje nowy utwór: „Rosnące zagrożenie terroryzmem w Europie, katastrofy naturalne, zmiany polityczne, rozwarstwienie społeczne i zagrożenie wojnami powodują rosnący niepokój. Wielu z nas zaczyna mieć przeczucie, że świat zmierza w złą stronę. Klip ma przedstawiać dzień przed nadejściem tytułowego sztormu. Będą to ostatnie chwile spokoju zwykłych ludzi, którzy czują, że zbliża się coś złego”.

13 stycznia 2017 roku na nasz kanał trafia kolejny klip AeSPe i Grega. Utwór „7 miliardów serc” opowiada o tym, że „bez względu na kolor skóry, kraj pochodzenia czy geny rodziców wszyscy rodzimy się równi”. Teledysk do nowego singla to nagroda za zajęcie 1. miejsca w internetowym konkursie „Muzyka przeciw przemocy”. Raperzy zwyciężyli przewagą niemal 300 głosów na Facebooku!

Od początku roku AeSPe pracuje także nad kolejnymi projektami. 4 sierpnia na kanale artysty ukazuje się spontaniczna EP-ka nagrana wraz z Gregiem. Koncepcja EP-ki, to 5 utworów, których połączone tytuły tworzą jedno zdanie: „Chcę tu zostać, daj mi powód bym nie upadł znowu”. Jest to jednocześnie tytuł wydawnictwa. Materiał powstaje w zaledwie 5 dni.

26 września na MaxFloRecTV pojawia się 1. zapowiedź nowego, solowego albumu AeSPe. Wraz z ukazaniem się klipu do „Level up”, w MaxFloSklepie rusza pre-order krążka o tytule „Per aspera ad astra”. Kolejnych numerów można spodziewać się na kanale w najbliższym czasie.

 
Level up
AeSPe
 
7 miliardów serc
AeSPe ft. Greg
 
Nadciąga sztorm
AeSPe ft. Greg
 
Trzynasta pełnia księżyca
AeSPe